Rólam

Pályám gazdasági területen kezdődött, ahol könyvelőként és adótanácsadóként teltek a mindennapjaim. Azonban sosem feledtem az iskolás éveket, amikor nyári táborokban először találkoztam az agyaggal és hoztunk létre új formákat. Az érzés mindig bennem volt és felnőttként sem hagyott nyugodni.

2018 fordulópontként szolgált az életemben. Ekkor döntöttem úgy, hogy követem a belső hangot, és belevágtam a fazekaskodásba. Elvégeztem egy fazekas iskolát, ahol még jobban elmélyedtem a technikákban és a kerámiaművészet rejtelmeiben.

Mostanra arra az elhatározásra jutottam, hogy igazán a fazekas művészetben találom meg önmagam. Úgy érzem, hogy az agyag olyan médium, amely segítségével ki tudom fejezni a kreativitásom.

Célom, hogy különleges napi használatú kerámiadarabokkal inspiráljam és gazdagítsam az emberek életét. Fontos, hogy az általam alkotott művek ne csupán esztétikai szépséget hordozzanak, hanem történeteket meséljenek, érzéseket közvetítsenek. A fazekaskodásban megtaláltam azt az eszközt, amellyel számok nélkül is kifejezhetem önmagam és mélyebb kapcsolatba kerülhetek az emberekkel.

"Az élet egyik legnagyobb kihívása az álmaink követése, és soha nem szabad elengedni azt, amit valóban szeretünk." - mondta egyszer egy művész tanárom bátorítóan.

A kerámiázáshoz való hozzáállásomra nagy hatással vannak hazai kortársaim, főként mesterem, Illés László, illetve Lantos Judit és Szente Krisztina, akikkel az évek során volt szerencsém személyes kapcsolatot is kialakítani.

Pomázi műhelyemben főként letisztult skandináv és japán ihletésű termékeket készítek.